Vladimír Ondys – Z konce světa

Kamarádi – Jura Sedlák

Posted in Ze selského dvora by ondys on Červenec 22, 2019

 

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

Kamarádi

 

Nedopsaná – Palosino

Posted in Palosinův koutek by ondys on Červenec 12, 2019

Tropy odezněly. To je ale blbá věta. Jako bych psal o konci nějaké symfonii. Hmm. Včera jsem se lízl a dneska nemohu předstírat práci, něco málo musím fakt oddělat. No nic. Tropická vedra mi vnukla myšlenku vyprat lůžkoviny, že budou skvěle schnouti. Nemyslím povlečení, přímo jsem do pračky naládoval velký polštář, následně malé polštářky, deku, má duše se nakonec do bubnu Boschky nevlezla…, jednak došel prací prášek a jak nějakej říkal, některé skvrny nejdou odstranit bez porušení podstaty materiálu.

Už delší dobu mívám nutkání popsat jednu věž, kterou jsem dlouho opomíjel, ač byla podstatnou součástí topologie města, ve kterém jsem strávil téměř pětinu svýho přízemního bytí. Ano, Věž nové ostravské radnice. Vlastně, zřejmě mi tuhle asociaci vnukl dr. Pichlík. Nemyslím tím zdokumentované houbové žně. Pokud si matně vzpomínám, mohu se ve své pomatenosti plést, kdysi psal něco o panu Filipovi. Já, když vidím Bazaly, absolvuju celou tu zvláštní cestu kopcem a trolejbusem do místní ZOO, tak se mi okamžitě vybaví, jak to celé popsal Ota Filip, nebo jeho alter ego, nevím. Víte, ono je to celé nějaké divné, až mysteriózní. Já od něj nic nečetl, stejně tak od pana Balabána, přesto, nějakej úryvek jsem přeci musel zaznamenat. Fakt, já naposledy do půlky přečetl nezáživnou biografii art-rockové grupy Yes, drahně před asi šesti léty. To, že si na pár minut položíte knihu na hlavu, ovšem vestoje, je doporučeno malými krůčky pohybovati se v kruhu, jejíž obsah do vás nějak vklouzne, vsákne, sublimuje do vědomí, či podvědomí. Tuhle blbinu prej vymyslel profesor Eco, říkal Bělohradský. Hm, asi mám štěstí. Věž ostravské radnice jsme zdolali společně s Mimózou. Jeli jsme výtahem a pár schůdků zu fuss. To ještě Bazaly nebyly zdemolované, pan Filip žil, a my nevěděli, co bylo dál…, což je taky blbost. Sice byla sobota, ani nezmiňuju pivo, smažák (za 6 korun), rumy v Baníku, jednou se mi i podařilo být tam neděli v 5:10, sraz u Baníku…

ČÍM SE BUDOU ZABÝVAT JEJICH DĚTI?

Posted in Gril by ondys on Červenec 9, 2019

Co příště nahradí nedostatky ve vztahu?

Fascinuje mne pokrytecké žehrání, že se neobejdou bez tabletu nebo chytrého telefonu, a nevěřím, že by se jim dospělí víc věnovali, kdyby se nejmladší znenadání zbavili nejnovějších komunikačních hraček…

ČAS ĎÁBELSKY LETÍ

Posted in Krátce by ondys on Červen 29, 2019

Když porovnám vloženou fotku s úvodním obrázkem blogu…

28. června 2019

Koukněte – Yarda Pichlík

Posted in Pichlovník Yardy Pichlíka by ondys on Červen 24, 2019

Když je na Žampachu napršíno…

JAK ZA TOTÁČE

Posted in Pikant by ondys on Červen 22, 2019

Některej den uprostřed týdne jsem venčil Latu a potkali jsme mýho vrstevníka. Něco mi na něm nesedělo, ale nechtěl jsem ho okukovat v panujícím vedru, aby si nemyslel, že jsem přihřátej. Pak mi došlo, že v současnosti dokonale provedenejch tetování, je počmáranej neumělejma kérkama, který si bývalí vězni přinášeli do běžnýho života. Bylo to zvláštní a trochu mě to zaskočilo. Jako kdybych v oddělení ovoce a zeleniny v nejnovějším nákupním středisku narazil na kubánský pomeranče…

A kdo zná jméno těchto krasavců? – Yarda Pichlík

Posted in Pichlovník Yardy Pichlíka by ondys on Červen 17, 2019

Hádanka – Yarda Pichlík

Posted in Pichlovník Yardy Pichlíka by ondys on Červen 10, 2019

Umí někdo pojmenovat tuto houbičku, která vyrostla tento týden u Lešan – u Prahy – (asi 7 km od naší chaty)?

Opereta na schodech

Posted in Z pošty by ondys on Květen 8, 2019

Jazzu mír dámy a pánové! Dovoluji si vás pozvat na květnový již 72. koncert na schodech. Tentokráte to bude koncertní provedení operety Čardášová princezna studenty Pražské konzervatoře. Mělo by to být v kostýmech, takže si od tohoto koncertu hodně slibujeme. Jupiter omnipotens, audacibus annue coeptis. S úctou! Milan Martiník.

 

Dobré jaro 2019 – Emilio

Posted in Z pošty by ondys on Duben 18, 2019

Ahoj všem osloveným,

… po roce bychom vás rádi potěšili informací o chystaném benefičním open air festivalu na podporu útulků na Ústecku – ÚTULEK FEST 2019.

Letošní 18. ročník zaštěká/zamňouká o víkendu 10 – 11/5 – a to celkem posedmé na ústeckém hradě Střekov, kde ve dvou dnech na celkem 3 scénách přivítá 25 hudebních smeček či solitérů.

Mezi největší tahouny „plnoletosti“ řadíme dvě 30leté legendy – Vltavu Roberta Nebřenského a plzeňskou Znouzectnost. Teplice zastoupí punkeři Do řady! a Děčín zas reggae Michala Šepse (& jeho Reggimentu). Velkou, nejen festivalovou, pozornost v posledních letech upoutává „zběsilý nářez“ pražských Hentai Corporation, nicméně my se rovněž radujeme z, rovněž premiérové, účasti ústecké crust-grindeové ikony Močový khameni.
Dvě kapely budou německé (Offbeat Foundation & Stumbling District) a zároveň obě zahrají na gotické zřícenině podruhé.
Po loňském křtu ústeckých Točílas letos dojde na křest ústecko-brněnského dua Gem Reflection (v pátek 10. 5. po 22h) – pro obě uskupení obal CD vytvořil uznávaný Karel Kopic!
Sobotní malá scéna přivítá 8 vystoupivších, mezi nimi i dvě anglická jména – písničkářku Joie & one-man projekt The Worrisome Ankletrout.
Jak a kdy to komu hraje si lze poslechnout v události na Bandzone či zde.

Útulek Fest, po loňském úspěchu, opět moderují „učitelka-zpěvačka“ Kytička & herec Činoherního studia Jan Plouhar.

Z tzv. doprovodného programu, který obohatí zejména sobotu, bychom rádi upozornili na možnost asijské lukostřelby či projížďku na bruslích. Na hrad či Útulek si u nás lze pořídit trvalou vzpomínku formou tetovaní a paměť „utužíte“ též díky tričku a odznáčku s letošním motivem, „pestrobarevným“ hafanem:)

Vstupenky v předprodeji (á 240 Kč) lze zakoupit na 7 ústeckých místech a jako E-ticket @ http://www.vstupenkyusti.cz / na hradě pak v pátek či v sobotu (lístek ale platí pro oba dny) utratíte 290 Kč. Děti do 13 let pak mají vstup zdarma, grátis je rovněž parkování a stanování v areálu.

Výtěžek opět podpoří psy v Ústí a na Litoměřicku , stejně tak i kočičí spolky Felisicat (UL) a Fousek (Teplice). Celkový výtěžek, proměněný zejména na granule a konzervy, za uplynulých sedmnáct ročníků činí 530.000 Kč.

Za možnou festivalovou podporu vám popáté děkují & na 18. ročník vás za pořádají spolek ÚTULEK FEST zvou…
Emilio (Dvořák, 739 312 901) & Póža (Jiří Poživil, 606 702 196)

http://www.utulekfest.cz
http://www.facebook.com/utulekfest
https://bandzone.cz/koncert/476955-usti-nad-labem-hrad-strekov-utulek-fest-2019
http://www.vstupenkyusti.cz/cs/akce/1200-utulek-fest-2019
http://www.instagram.com/utulekfest/
http://www.youtube.com/user/utulekfest
http://www.hradstrekov.cz