Vladimír Ondys – Z konce světa

Děsnej trpas – Palosino

Posted in Palosinův koutek by ondys on Říjen 14, 2017

Já na tenhle obrázek už dlouho toužím zapomenout. Je to příběh jaksi oklikou, zároveň i napřímo. Zapadlý se vynoří, jakože stále dobrý, Déjà vu, zamává šátečkem, však jeho čas opět přijde. Poslední dobou mě navštěvuje častěji. Obraz myslím. Chtějí jej koupit trpaslíci, víte. Přesněji řečeno, poměrně vzácná a specifická odrůda trpasů zemních. Oblibují posouvat čas, sepisovat životní pojistky, pít voňavku, žrát kancelářský papír. Okamžitě prokouknou, jak na tom jste. Všechno jako na rentgenu. Umělé klouby, prsa, zlaté zuby, záhyby na těle jako choroš stromový, co chybí, nadbývá, no prostě utilitarističtí zmrdi. Náladoví, někdy hodní…, velice matoucí. Chovej se stejně i jinak. Teda, buď každý za sebe a společně. Mají to v kodexu, čehož výsledkem je zmnožený produktivní chaos. Přesto, fakt jich několik znám osobně. Jsou fajn. Minulý týden mě pozvali na mejdlo – flám, jistěže. Výborný to bylo! Nakonec jsme závěrem navlékli čepičky, nahodili úsměvy a šli lyžovat. Svah vedl do kopce, barevná světýlka, osobní automobily, oranžová hala Allianz v Mnichově, bujaré šťávy zemních trpasů. Stín stíhá stín, bleskne vesta, brnění, však třpytivý vzduch bere dech a hůlky brání podat ruku…, jedem dál. Můj obraz už nikdo nechce.

Děsnej trpas

Děsnej trpas

Děsnej trpas

Děsnej trpas

Děsnej trpas

Děsnej trpas

Děsnej trpas

Děsnej trpas

Děsnej trpas

 

5 komentářů

Subscribe to comments with RSS.

 1. ondys said, on Říjen 14, 2017 at 12:47

  🙂 Hlavně kvůli tomu jsem se dostal do velkých finančních problémů i přes chuť pracovat a v pětapadesáti jsem našel jen špatně placenou fyzickou dřinu:

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/diskriminace-na-pracovisti-kvuli-veku-je-u-nas-nejcastejsi-tretine-nezamestnanych-je-nad-50-let-38348?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail

 2. palosino123 said, on Říjen 14, 2017 at 22:29

  Jinak tohle město měl v oblibě císař Augustus. Oranges. Náznak kolosea je z Árles. Btw: je to levnější oblast části Provence…, no, šťopičku, německej autobuse.

 3. Witch said, on Říjen 15, 2017 at 09:51

  Z toho kašpara jde mráz po zádech…

  • palosino123 said, on Říjen 15, 2017 at 19:15

   Hlavy toho obřího kašpara se bojím i já. Ani nevím, k jakému představení měl sloužit, myslím že něco s loutkami, ale na to je amfiteátr příliš rozlehlý.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: