Vladimír Ondys – Z konce světa

BEZ ALKOHOLU

Posted in Z archívu smazaného webu by ondys on Listopad 8, 2015

Je prý život mnohem smutnější.

Člověk se nebratří s každým na potkání u stolu v restauraci, neplácá pitomosti pod vlivem skleničky, nezvrací na chodník a nekrade květiny ze zahrad i parků, aby se vyhnul úderům válečku na nudle. Kamarádi se nějaký čas předhánějí se zvaním na panáka a litují nešťastného abstinenta, než nad jeho nemužností definitivně zlomí hůl. Smíří se s podivným cucáním coly a podobných zhovadilostí v podobě návštěv cukráren v centru Teplic, kde se dá trávit čas ve společnosti mladých maminek a poslouchat co nejvíc frčí ve světě miminek. Je to zdroj překvapivých informací a člověk se naučí i žvatlat na stará kolena. Nejpůvabnější je změna nabídky při návštěvě přátel. Už se mě neptají, co si dám k pití, ale rovnou mi nabízí ochutnávku nějakých dobrot. Jiří Skalický mě vždy překvapí vynalézavostí při nákupu a umem nahradit zadní hovězí předním. U Iblů se Maruška blýskne studenou kuchyní s bylinkami z vlastní zahrady. Hanka Černá napeče pro Zdeňka buchty a on velkoryse přehlíží, jak mizí ve mně. Alenka připraví toasty s pikantní náplní, když přijdu jenom na kousek řeči a pak s Yardou ztvrdneme u poslechu muziky několik hodin. U Aničky Vítů se těším na polívku a při návštěvě Veroniky, když zrovna nedělá minutky, je to na invenci Radka a zapékání oblíbených směsí. Mám díky abstinenci a návštěvám přátel pestrou kuchyni složenou z nejlepších dobrot. Sním o tom, jak je všechny jednou sezvu na zahradní oslavu, kde jim předvedu své umění, ale trochu se obávám, aby se nerozhněvali, když někomu r uvízne v hrdle, nebo se y zapříčí ve střevech, x může být hodně nebezpečné pro celý trávící trakt, z je záludné a jenom občas, nebezpečné, zvláště při zdvojení. Nejpoživatelněji se mi jeví o, ale s tím musím opatrně, abych po vyjedení zásob nemusel označit svou práci nějakou zavádějící zkratkou. Podle mého soudu by měl každý zanechat své jméno na místě nějakého činu, i když informace se jménem Novák ve stopě, kde sto let tráva neporoste, je asi velká blbost.

Vladimír Ondys 2003

18 komentářů

Subscribe to comments with RSS.

 1. ondys said, on Listopad 8, 2015 at 17:17

  🙂 )))))))))))))))) Příští měsíc to bude patnáct let a bez cigára rok…

 2. jura said, on Listopad 8, 2015 at 18:37

  Gratuluju! Toto je článek pro mne, Vladimíre. 🙂

 3. ondys said, on Listopad 8, 2015 at 19:42

 4. ondys said, on Listopad 8, 2015 at 19:45

 5. Mimoza said, on Listopad 9, 2015 at 00:55

  Mám to jinak. Zanechat zde genový otisk v podobě potomků mi nebylo dáno /Šéf ví, co dělá/ a při vědomí své průměrnosti bych uvítala, aby po mně nezůstala ani ta zaprášená vitrínka v kolumbáriu. Holt, nemám národu co sdělit, postavit, nakreslit, vzkázat.
  Ale pití znovu zvažuju. Jen tak zlehka. 🙂 Problém je, že jakmile si cucnu alkoholu, okamžitě šmátrám po cigaretě a k těm bych se fakt nerada vracela.

  • ondys said, on Listopad 9, 2015 at 02:11

   🙂 )))))))))))))))) Netoužím po tom, milá Mimozo, život si mi zdá snesitelnější po tom, co mne každej měsíc společensky příkladnější, mladší a zdravější bezvohledně voberou…

   • Mimoza said, on Listopad 9, 2015 at 04:03

    To já jo. Život je s chlastem hned snesitelnější. Dříve mi přišlo pití jako srabácký útěk před realitou, ale čím jsem starší a unavenější…, nejspíš budu potřebovat berle i berličky. Odborníci sice tvrdí, že alkohol vnáší do života více negativ, ovšem proplouvat rozostřeným světem v mlžném oparu s všeobjímající láskou a úsměvem idiota je úžasný stav duše. No, s láskou…, prostě vás lidi tolik neserou a to za nějakou kocovinu stojí. Aspoň na mne tak alkohol působí, na rozdíl třeba od marjány, která pouze umocní na entou duševní rozpoložení v jakém se momentálně nacházím. Běda si zahulit s depkou.
    A proto souhlasím s Cimrmanem. Chlast – slast. 🙂

    • ondys said, on Listopad 9, 2015 at 08:19

     🙂 Možná to je tím, milá Mimozo, že řenský pijou jinak než muský, většinou, a stačí jim, že si udržujou hladinku, žil jsem se dvěma doktorkama a měly ji furt, 😯 i když jsem je vyloženě vožralý nikdy neviděl…

     • Mimoza said, on Listopad 9, 2015 at 09:37

      🙂 ))))) snažím se dělat všechno pořádně.
      Já pila jak carský důstojník.

      • ondys said, on Listopad 9, 2015 at 09:54

       🙂 )))))))))))))))))) Dyť furt píšu, že mi připomínáte 😛 mne…

       Pro Pavla:

       http://auto.idnes.cz/zachrana-porsche-901-s-vyrobnim-cislem-57-dh8-/auto_ojetiny.aspx?c=A150903_121336_auto_ojetiny_hig

       • Pavel said, on Listopad 9, 2015 at 15:49

        Diky, Vlado. To je proste nadhera. Malokdo si umi predstavit, kolik usili a penez to stoji. A kdyz se to povede, te radosti. Strasti jsou zapomenuty!!! A kdyz sily dochazeji, sup s tim do muzea. Proc ne?

        S chlastem, to je jako zit dva zivoty. Sam a s tou vopici. Ty jsi to udelal dobre, ale v obracenem poradi.
        15 let bez cigara, by mozna znamenalo zivot bez mrtvice? Alkohol je lek, jeden si nesmi ale myslet, ze je na smrt nemocny. 🙂

        • ondys said, on Listopad 9, 2015 at 18:53

         🙂 )))))))))))))))))))))))) To už jsem si prožil taky, Pavle. Po resekci střev jsem v osmdesátejch nekouřil zhruba sedm let, skoro nepil a běhal i plaval delší tratě. 😯 Už se mi tomu nechce ani věřit.

         • Pavel said, on Listopad 9, 2015 at 21:30

          🙂 ))))))))))))))) Co tedy Tvou zivotni idylku prerusilo, Vlado?

          Furt dokola, v jakymkoliv veku 🙂

          • ondys said, on Listopad 9, 2015 at 21:47

           😛 Ušlechtilej vztah, Pavle.

          • Pavel said, on Listopad 9, 2015 at 22:15

           Hm.., 😦

          • ondys said, on Listopad 10, 2015 at 01:12

           😦 Měl bys napsat: Aach! Bejvalka se se zamilovala do jinýho na školení v Praze.

      • palosino123 said, on Listopad 10, 2015 at 18:12

       Výborně napsáno. Všemi. Euforie se těžce splácí, ale i ony jsou jen druhou stranou mince…


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: