Vladimír Ondys – Z konce světa

O MILIARDÁŘI, KTERÝ UKRADL SLUNCE

Posted in Gril by ondys on Květen 16, 2013

Jsem lesba uvězněná v mužském těle

V Čechách žije spousta miliardářů z nejpokrokovějších důvodů, stalo se, že přišli s igelitkou do sněmovny, shromáždili do svých rukou peníze daňových poplatníků a ještě si půjčovali na vrub nenarozeným, aby si mohli dát víc v zájmu sociálně spravedlivého přerozdělování. Bydleli v nejdražších bytech za peníze z poslaneckých náhrad a všichni plátci daní jim sloužili jako roztřesení osli. Nejchamtivější miliardáři byli nemocní lidumilností. Jejich nemoc nebyla ani tak zlá jako odporná. Po celém těle jim rostly hnusné oranžové, rudé, modré, zelené i jinak barevné vředy, které přes den mokvaly a v noci děsně pálily. Miliardáři se za ně ale nestyděli a dávali je na odiv i novinářům s otázkou: „Kdo z vás to má, vážení soudruzi?“ Jejich jmění rostlo s vředy a všichni jim je společensky příkladně záviděli. Přátelé miliardáři se rozhodli tedy, že je odmění solárními barony a úžasnými akciemi na doručitele…

Omlouvám se všem za nekorektní zaujatost, když ale mně akciovky se zaměstnaneckými vztahy uvnitř i s ostatními nešvary silně připomínají národní podniky za totalitního socialismu, ale je fakt, že jsem jenom :))))))) starej spisovatel a ne odborník na ekonomiku.
Volit by rozhodně neměli zaměstnanci státu luxusně jištěni z peněz daňových poplatníků a ti, co se během voleb nemůžou prokázat řádným placením daní, o vybraných penězích i generování státního dluhu celá současná hra levičáků na demokracii fakticky je, a sociální rozměr volby by mohli ovlivňovat pouze starobní důchodci, kteří si už prokazatelně odvedli své do státní kasy.

Kolik údajných andělů socialistického přerozdělování může tančit na špičce jehly?

11 komentářů

Subscribe to comments with RSS.

 1. ondys said, on Květen 16, 2013 at 14:15

  😛

 2. Captain Nemo said, on Květen 18, 2013 at 01:32

  No tak nacisti třeba chtěli Der Plaz am der Sonne, tedy místo na Slunci, takže im Tschechei nichts Neue. Ale stejně oni si ve skrytu duše tím, že mají na několik životů peněz, vlastně zařídili bezpeněžní společnost, po které toužili dávní komunisté (že budou jednou dávat každému dle potřeb a peněz netřeba). Sice peníze existují nadále, ale tím že jich mají 10 na devátou, tak jim může být lhostejná cena čehokoliv, třeba ein Glass Wasser za 20 000 franků a stále jim přebývá na více životů, než jen ten jediný a tím pádem, jelikož cena je nezajímavá, je to obdoba toho, jakoby již peníze (ale jen pro ně) neexistovaly a protihodnota (ale jen pro ně) se dostavovala „komunisticky“, jak si to představovali dávní prosazovatelé všeobecného kolektivismu.
  A přesto třeba moudrý špidlo, když šel na Wilsoňáku v přízemí v kiosku s CD „nakupovat“, tak nenakoupil od Vietnamce ani za kč 10,-.
  Asi, co kdyby se jich „nedostávalo“?
  Takže si myslím, že jsou duševně nevyrovnaní, nedovedou si je ani užít.
  A jako správný socan vynechal zrakem sociálně potřebné, jimiž se přilehlý park pod Hlavním nádražím a spodek nádraží hemží.
  To třeba německý módní návrhář Rudolf Mosshammer, který byl kšeftař a žádný socan, byl jiný frajer, každé ráno nechal naložit dodávku s tisícem tašek s jídlem a hygienickými potřebami pro německé sociálně potřebné Die Obdachlose (Ty bez střechy alias pod mostem). Tento nikomu nenužnyj čelověk špidlo jen žvanil a příkladně socansky NEchudl.

  • ondys said, on Květen 18, 2013 at 09:03

   :)))))))) Na starý kolena mne dycky zneklidní můj zrak, když nevidím nejmenší rozdíl mezi gangy dealerů drog a partami podobně lidumilných prodavačů hadího jedu. Jsem na tom mnohem hůř než narkomani v tom, že jim musím platit výpalný bez nejmenšího potěšení i užitku díky nejtupějším voličům s přesvědčením, že si všichni musíme být rovni s bídným osudem v zájmu 😆 společensky nejpříkladnějších papalášů s jejich nejchamtivější touhou po luxusu 😛 nejúspěšnějších kapitalistů.

 3. ondys said, on Květen 18, 2013 at 13:43

 4. ondys said, on Květen 18, 2013 at 14:35
  Žabičky

  Žabičky

 5. ondys said, on Květen 19, 2013 at 06:14

  😆 Šedesátý v jejich půvabu pro všechny, kteří v nich ještě nežili:

  • Pavel said, on Květen 19, 2013 at 15:44

   To se Ti povedlo, Vlado. Nemluvim ani tak o vlastni muzice jako o ty atmosfere „sedesatejch“, kterou hlavne prvnich 15 minut dokumentuje. Pekny.

   • ondys said, on Květen 19, 2013 at 20:20

    😉 To jsem rád, Pavle, viděl jsem jenom kousek, opět mi blbne připojení, asi zase vořezávaj a to je pak neuvěřitelně votravný chtít něco pozorně sledovat.

 6. Captain Nemo said, on Květen 22, 2013 at 00:43

  Jinak výše uvedený šašek má zase roupy a socani jej nominovali na ministra životního prostředí a již pronáší moudra . Zřejmě asi lidi „došli“ a tak sáhli do uloženek , tak říkali na vojně tuším zakonzervovaným V3S . Chtěl by spolupracovat se zelenými škůdci , kteří obviňují , že lidé mění klima, a sami isi vozí sólo prdele tu v letadle , kde jakýsi Buršák pronášel druhdy v Antarktidě moudra a tu ve vozidlech s NEnízkou spotřebou .
  Ale nedošlo zeleným magorům, že aby mohla růst rosltlinná hmota, musí být nezbytně pro ni potrava a tou je CO2 a teprve jako vedlejší efekt tato rostlinná hmota vylučuje odpad zvaný O2 . Takže je jasné, že méně CO2 znamená méně rostlinné hmoty neboli s tím ruku v ruce méně O2 .

  • ondys said, on Květen 22, 2013 at 06:20

   😉 Nabízí se otázka: „Jestli lidi mnohem víc přírodě s dokonalým koloběhem neškodí ohledně kysličníku uhličitého gigantickým ničením deštných pralesů pro paradoxně primitivní zemědělství s nesmyslným efektem?“


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: