Vladimír Ondys – Z konce světa

UMĚLCI, ZELINÁŘI A SLAVÍCI

Posted in Gril by ondys on Červenec 31, 2011

Pobavilo mě konstatování v médiích, že jsme prohráli 44 miliardy korun za loňský rok v hracích automatech. Každý člověk si může lehce spočítat, kolik to činí na hlavu, a nedivme se pak abnormální čistotě peněz. V Čechách lze svobodně prát špinavé bez skrupulí a veřejně. K dispozici jsou místa nejen historicky posvátná, ale časem může dojít i na budovy pro správu věcí veřejných. Neumíme rozlišit, jak kdysi údajně prohlásil zbožňovaný vůdce jedné z neochvějně bolševických politických stran před blamáží tisíciletí při kupónové privatizaci. Vzhledem k nenasytnosti teď žlukne máslo na hlavě skoro každému z dospělé populace a nevěřím, že v tom nebyl blafák. Na dně lidské společnosti se tomu říká ojebání přitroublé stařenky. Umění se daří jako zelenině. Domácí tvůrci i pěstitelé musí zaorávat. Není zájem v zemi, kde dnes konzumní většina z pohodlné tuposti nevidí vlastní frňák pro zítřejší slzy. A zbožňovaní slavíci? Tlučou s podbízivou líbivostí neuvěřitelných sraček přitroublejší jako pouhé křoví.

Vladimír Ondys 13. 12. 2004

8 komentářů

Subscribe to comments with RSS.

 1. ondys said, on Červenec 31, 2011 at 10:08

  😉 Ahoj…

 2. palosino123 said, on Červenec 31, 2011 at 12:08

  Já bych jen dodal, že lidi začínají šetřit. Společenský a kulturní život jde, díky takřka nezájmu, kamsi do ztracena (ať nemusím použít jadrnější-do prdele). O víkendech mrtvo. Hospodští lamentují nad poloprázdnými hospodami, soukromníky vystřídali vietnamští hokynáři. Mimochodem, prodávají věci k civilnímu nošení v obstojné kvalitě, vůbec se nedivím, že takové OP Prostějov nemohou podobným výrobkům na našem trhu cenově konkurovat. K politice se mohu vyjádřit jen potud, že takovou nevíru v politiky a pozitivní řešení i za jistou cenu v podobě zprofanovaného utahování opasků, dnes ovšem bez naprosté absence společenského konsensu, si prozatím nepamatuju. Říkám tomu obecný a totální politický nihilismus. Někomu se to hodí do krámu-jako vždycky. Horší vláda, než dnešní, asi taky nebyla-naštěstí platí přímá úměra mezi množstvím majetku k zprivatizování a příležitostem zemi škodit. Snad kromě té M. Zemana (toho, který za vlastními blahosklonnými bonmoty, maskoval vlastní velikášství, manažerskou neschopnost a nechal vědomě ve svém stínu vyrůst pohrobky typu Grosse, Špidly, Paroubka) a to volím levici. Ani se nenazývám voličem, protože už asi volit nepůjdu.
  Je neděle, někteří lidé se vrací z kostela. Když jste natolik zkušený, vzdělaný a jistě víte, že věci by se mohly vyvíjet líp a dokonce je můžete sami ovlivnit k lepšímu, a vy to neuděláte, aniž byste příliš riskovali toho svého privátního blahobytu, co je to? Zbabělost, hřích, stranická malá domů? Nevím. Nesoudím. Když kurvě zaplatíš, dá ti, možná ti vybílí nebo šlohne šrajtofli, ale víš, že jsi byl s kurvou…

  • ondys said, on Červenec 31, 2011 at 13:22

   🙄 Mimochodem, když jste zmínil Vietnamce s levným zbožím v 😆 obstojné kvalitě. Znáte cenu, kterou za ni platí lidi v Číně? Obávám se, že si nedovedeme představit zotročení těch u mašin a takhle se chová režim k vlastním, jak by to asi dopadlo u poražených nepřátel? Jinak mne vždycky velmi pobaví nevraživost k cikánům a obavy z muslimů s chválou Vietnamců. 😛 Vždycky si v duchu říkám, neskuteční troubové jsou Češi, Moravané i Slezané… Vietnamci se nesmiřitelně rvali s každým, kdo pronikl na jejich území, bez ohledu na výsledek a většinou se dostavil úspěch navzdory všem okolnostem, mají nutné vlastnosti k podobnému boji za přežití především ale ty, co tak zoufale postrádají našinci.

   • palosino123 said, on Červenec 31, 2011 at 15:33

    Já v podstatě směřuju k tomu, že je to podobné jako v roce 2004. Málo co se zlepšilo a spousta toho, je horší.

 3. palosino123 said, on Červenec 31, 2011 at 14:23

  Absolutně nepřijatelné zobecnění. Mně zajímá, proč si nemůžu koupit o 2 stovky dražší košili ušitou tady nebo jinde, ale ve většině běžných obchodů to je kvalitou podobné těm levným. Běžný německy standart tady je, ale ve specializovaných prodejnách a neskutečně drahý. Addidasky za 2.500, apod…? Řeknu to takhle, moje známá měla po revoluci sekáč a umožnila mi přednostně vybrat si z toho, co bylo nejlepší. Mám běžné „západní“ ragbyové tričko, dresy, teplákovky, pár košil, mikin, jiných věcí-do dneška in, příjemné k nošení a trvanlivé-kvalita, provedení-nesrovnatelné. Nevím, jestli trend polokvality vstoupil i na západ, ale tyhle věci, které jsou zde k dostání, jsou oproti tomu hadry.
  Dneska se o tom příliš hovoří v negativních konotacích s tím šílencem, ale mě bordel v jiných zemích nezajímá, nejsem rasista, ale multi-kulti je zhouba, ač bychom měli povinnost poskytnout azyl lidem, kteří jsou ve svých zemích pronásledování, tak zkušební doba na pět let, znalost jazyka, reference od sociálního úřadu, žádné pašování příbuzných a kromě víry zákaz s ní souvisejících atributů (čádory, burky), jinak ven. To pak skončíme opět u Somálska, kde opravdu umírají děti. Jak k tomu přijdou ukrajinští dělníci, které tu okrádají a oni dřou na stavbách s vidinou, že si něco vydělají pro manželku a děti doma, kam se chtějí vrátit?

  • ondys said, on Červenec 31, 2011 at 18:10

   😯 Multi-kulti je zhouba? A co USA, než po(b)litici přišli na to, že daňovýho poplatníka se beztrestně dá zotročit i zprava podle vzoru komoušskejch systémů? Především představy levicovejch intošů a socanů jsou největší zhouba, vždycky si říkám, proč potřebujou na svý šílený experimenty rovnou celej stát a nemůžou svý snahy předvádět za účasti dobrovolnejch zájemců třeba v podobě izraelskejch kibuců v rámci demokratickýho zřízení. Ti nejpokleslejší zmrdi asi dobře tuší, co by s nima udělali jejich zbídačení soudruzi po dosaženejch výsledcích, kdyby jim byli přímo po ruce a neměli ochranu podobně mazanejch zločinců v 😆 pokrokově zkorumpovaný justici, policii i v armádě.

   • palosino123 said, on Červenec 31, 2011 at 21:38

    Relativizovat se dá až do té míry, kdy už řád je jen bordel. Češi, Moravané, Slezané jsou v tom dost dobří, jak se zdá. Na dvojce právě začíná Jeremiah Johnson. Viděl jsem to 4x, ale asi se kouknu popáté.

    • ondys said, on Srpen 1, 2011 at 00:02

     😆 Bingo, skvělej film, vo tom to všechno je, ale to by největší zbabělci nesměli určovat nejpokrokovější pravidla prej 😛 nezištně a :))))))) v zájmu těch vostatních!


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: