Vladimír Ondys – Z konce světa

VYŠŠÍ PRINCIP

Posted in Krátce by ondys on Listopad 29, 2008

srdce1 Víra, nemám na mysli náboženství, v Boha je dobrá k síle snažit se vždy překonat trýzeň z poznání s věkem, že svět s nedokonalými lidmi bude vždy neúprosně vzdálený našim individuálním představám, protože tak to je pro všechny lepší.

smajl6

4 komentáře

Subscribe to comments with RSS.

 1. angel said, on Prosinec 4, 2008 at 09:10

  Trýznit, proč naopak nedospět k poznání lidského obsahu jsoucna, moudrosti, nebo jak chcete, dosáhnout až k paměťovému paradigmatu, překonávat zjednodušený, redukcionisticky objektivistický výklad jsoucna, k němuž nepatří pochopení lidského „já“ ani morální dimenze skutečnosti. Dospět k porozumění všech lidských hodnot, i k onomu organickému včlenění všech kategorií, jako je „dobro“ a „zlo“ do objektivní skutečnosti, v níž reálně žijete. Pochopit význam všech kategorií pro celek kosmu, do něhož patříte, kde žádná z jednotlivých součástí (psychologie, kybernetika, věda, spirituální zážitky, zkušenost, teologie… atd.) sama o sobě nepostačuje, až spojením všech dává smysl. Pochopení celého jsoucna má komplementární sjednocující povahu, slučitelnost a zpětnou vazbu introspekce z lidského nevědomí s poznáním zprostředkovaným lidskými smysly objektivního světa. Výchozím činitelem kosmu není energie jak se předpokládalo, ale vědomá paměť = informace. Až z té je tvořena energie a z ní hmotná realita jsoucna, viz ona energie rovná se hmota vynásobená čvercem rychlosti světla, E=m.c2). Ale ani vznik velkého třesku neplatí sám od sebe, vyžaduje trvalý přístup vědomé paměti – informace.
  To vše umožňuje přesné rozlišení lidské paměti (psychická paměť našich předků včetně Vás – tvořící informace našeho vesmíru) od paměti Boha, jakožto vědomého JÁ celého jsoucna, spojeného s námi prostřednictvím našeho nevědomí. Zároveň umožňuje poznat aspekt sociokulturní historické paměti včetně její evoluční orientace do budoucnosti. Zůstanete-li skromnou bytostí, která se nepovažuje za Boha, ani za jedinou psychiku celého kosmu, nemusíte se trápit, máte-li dostatečné osobní důvody, nepotřebujete ani věřit, když něco víte, pak už to víte. 🙂

 2. ondys said, on Prosinec 4, 2008 at 14:59

  Jsem jenom nedokonalý člověk, ale velmi zajímavé. 🙂 A doufám, že nejste ten padlý anděl… 🙂 Asi bych vyměnil všechny myšlenky užvaněných filosofů za jediné hluboce osamělé mnichovo splynutí s vesmírem!

 3. Libor said, on Prosinec 16, 2008 at 17:24

  2x ano… a ještě přetavit bolest, nesouhlas a zklamání v radost pokorou, odevzdáním a nechtěním. přeji veselé vánoce s vannilkovými pusinkami a Rockymu též nějakou šťavnatou kůstku! 🙂

 4. vannilka said, on Prosinec 25, 2008 at 09:10

  není co dodat, Libore, i Vám 🙂


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: